muszkieterki

Jak wybrać muszkieterki do sylwetki?

Jak wybrać muszkieterki do sylwetki?

Muszkieterki cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem w sezonie jesienno-zimowym. Obuwie nie tylko przyciąga uwagę. Można również odnieść wrażenie, że tego typu buty rekomendowane są tylko i wyłącznie osobom posiadającym długie nogi. Oczywiście nie jest to prawda, styliści polecają właściwiej dobrać muszkieterki do swojego typu sylwetki. Jakie aspekty zatem powinno się wziąć pod uwagę decydując się na zakup tego rodzaju obuwia?

Czy każda kobieta dobrze wygląda w muszkieterkach?

Muszkieterki niestety nie są dla wszystkich kobiet. Nie chodzi tutaj jednak o warunki fizyczne tylko komfort psychiczny. Praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej doświadczyła sytuacji, w której dane ubranie jej się spodobało, jednak sama by go nie założyła. Pewność siebie jest bardzo istotna w doborze stylizacji, dlatego panie nie powinny się zmuszać do noszenia butów, które im się nie podobają. Kobiety, którym muszkieterki nie kojarzą się pozytywnie, rekomendowane jest zdecydowanie się na stonowany wygląd tego rodzaju butów. Przykładem może być postawienie na zamsz zamiast lakierowanej skóry lub szary kolor zamiast czerni. Z kolei przedstawicielkom płci pięknej obawiającym się, że kozaki za kolano będą wyglądały zbyt wyzywająco, poleca się minimalizm i prostotę w pozostałej stylizacji, czyli założenie koszuli lub luźnego swetra do dżinsów.

Jakie muszkieterki powinny wybrać kobiety niskie i wysokie?

Niższe przedstawicielki płci pięknej mogą dzięki muszkieterką dodać sobie kilku dodatkowych centymetrów. Wystarczy zdecydować się na odpowiedni model na wysokich koturnach, platformach czy obcasach. Ponadto dobranie właściwego koloru legginsów, rajstop czy spodni do obuwia, można optycznie wydłużyć nogi. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest założenie spódnicy albo spodni z wyższym stanem. Z kolei wyższe panie nie muszą specjalnie kombinować, gdyż praktycznie każde muszkieterki będą doskonale prezentowały się na ich nogach. Wysokim kobietom, których celem nie jest podkreślenie wzrostu,rekomendowane jest zdecydowanie się na model na płaskiej podeszwie. Przedstawicielki płci pięknej powinny także bardzo zwracać uwagę na buty z wyższą cholewką (do połowy uda), a także zadbać, by przypadkiem podkreślone nogi nie wpływały na zaburzenie proporcji całej sylwetki. 

Jakie muszkieterki powinny wybrać panie szczupłe i posiadające pełne kształty?

Szczupłe kobiety będą miały zdecydowanie większą możliwość wyboru. Styliści jednak rekomendują im unikać modeli, które mogą przytłoczyć ich sylwetkę. Warto zatem nie decydować się na zakup butów z sztywnymi, szerokimi cholewkami. Znacznie lepszym rozwiązaniem będą buty przylegające do nóg, a także ładnie podkreślające ich kształt. Świetnie egzamin zdarzą takie obcasy jak delikatny klocek, szpilka czy słupek. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kolorowe buty. 

Bardzo duża liczba pań z pełnymi kształtami bez powodu obawia się zakładać muszkieterki. Wystarczy w trakcie zakupów zwrócić uwagę na rodzaj cholewki i obcasa. Kobietom o pełniejszych udach cholewka powinna sięgać  tuż za kolano, gdyż w ten sposób będzie wstanie podkreślić nogę w najszczuplejszym miejscu. Panie powinny pamiętać, aby nie była zbyt ciasna. Obcas powinien być zarówno proporcjonalny, jak i stabilny do sylwetki. Szpilki mogą niestety dodać całej figurze masywności.